Kickstart din digitale vækst!

Knokler du også med Facebook, Instagram eller andre sociale medier? Vil du starte eller forbedre din webshop? Har du styr på Google? Og hvad med fængende billeder eller videoer? Spørgsmålene og mulighederne er mange!

Alle virksomheder i Struer kommune kan få gratis vejledning og sparring i deres digitale strategi af Anne Sofie Bak fra BusinessPark Struer. Formålet er at få besvaret netop din virksomheds spørgsmål inden for digital synlighed og salg.

Du kan få hjælp med alt fra helt konkrete spørgsmål til udarbejdelse af en langsigtet digital strategi. Ingen spørgsmål, udfordringer eller ambitioner er for store eller små. Du kan få hjælp, uanset om du er godt i gang med de digitale muligheder, eller om du ikke er kommet i gang endnu. Du får hjælp til selv at løse opgaverne eller bliver hjulpet videre til den rette rådgiver, som kan løse opgaven for dig.

Mulighederne er…

  • Hjælp til at opstarte eller finpudse din digitale strategi.
  • Få lavet en konkret handleplan.
  • Blive en del af en relevant netværksgruppe.
  • Dygtiggøre dig igennem vores forskellige kurser og foredrag.

OBS: Der kan være deltagerbetaling ved nogle events. Se mere under det enkelte event.

Der arbejdes lige nu hårdt på at lave række interessante kurser og foredrag til efteråret. Hold dig opdateret på BusinessParkens hjemmeside.

 

Ønsker du at høre mere?

Ring eller skriv til Anne nu på:

Tlf.: 2889 2156

Mail: Ab@businessparkstruer.dk

Andre nyheder

Grundlovstale 5. juni 2023

Formand for Struer Erhvervsforening Jeanette Lund Houes tale ved Socialdemokratiets arrangement på Gimsinghoved Da jeg blev valgt som formand for Struer Erhvervsforening for kort tid

Visioner for Struer Erhvervsforening

I 2023 har bestyrelsen udarbejdet et visionshus, der beskriver de tiltag og visioner, der er udgangspunktet for foreningens arbejde og det kommende års aktiviteter. Det

Seneste nyhedsbrev – maj

Her er så seneste udsendte nyhedsbrev om konstituering af ny bestyrelse, et virksomhedsportræt og lidt om kommende arrangementer. Læs mere her

First movers inden for økologi

En af dem, der var med på de allerførste tendenser inden for økologisk landbrug var Claus Nygaard. Med virksomheden CMN maskintec A/S er han i

Har du input til os

Har du informationer, nyheder, eller omtale, der kan være af interesse for Erhvervsforeningens medlemmer, er du meget velkommen til at tage fat i os. Så vil vil sørge for historien bliver spredt her på siden.

Kontakt:  kom@struererhvervsforening.dk